طراحی سایت

طراحی سایت

Web Design

طراحی سایت

طراحی سایت فرآیند برنامه ریزی، مفهوم سازی و تنظیم محتوای مورد نظر برای اینترنت است. طراحی سایت مدرن فراتر از نگاه زیبایی شناسی است و شامل نحوه عملکرد نیز می شود. فعالیت های تیم ویراکام به محدود وبسایت نمی شود بلکه شامل موارد دیگری مانند برنامه های وب، برنامه های موبایل و طراحی رابط کاربری (UI) نیز می شود.

یک طراح سایت روی ظاهر، چیدمان المان ها و در برخی موارد بر روی محتوای یک سایت کار می کند. بحث ظاهر به عنوان مثال، مربوط به رنگ ها، فونت ها و تصاویر استفاده شده می شود و مبحث چیدمان المان ها به نحوه ی طبقه بندی اطلاعات اشاره دارد.

طراحی یک سایت مناسب برای استفاده ی آسان و از طرفی زیبا، برای کاربران سایت و پیشرفت برندتان بسیار ضروری است. بسیاری از سایت ها با تمرکز بر سادگی طراحی شده اند، به گونه ای که هیچ اطلاعات و عملکردی که باعث منحرف شدن و یا سردرگمی کاربران شود، ظاهر نمی شود. از آنجایی که هدف از طراحی سایت، کسب اعتماد مشتری و افزایش تعداد کاربران است؛ حذف هرچه بیشتر نقاط ضعف سایت، یک نکته مهم می باشد.

دو تا از مهم ترین و اصلی ترین روش های اساسی در طراحی سایت که هم بر روی کامپیوتر و هم موبایل کار می کند، پاسخگو و تطبیق (Responsive and Adaptive) بودن سایت است. در طراحی بر اساس پاسخگویی، بسته به اندازه صفحه ی نمایش، محتوا به صورت پویا حرکت می کند و در حالت تطبیقی، محتوای سایت با اندازه ی صفحه ی نمایشی ثابت، تنظیم شده است.

تیم طراحی سایت ویراکام همواره در تلاش است تا با طراحی سایت های ایده‌آل مشتریان خود، به پیشرفت کسب و کار آن ها کمک کند؛ پس با ما در ارتباط باشید.

عوامل دیداری در طراحی سایت

عوامل دیداری در طراحی سایت عبارتند از:

 • محتوا
 • فونت ها
 • رنگ ها
 • چیدمان
 • شکل ها
 • فاصله ها
 • تصاویر و آیکون ها
 • ویدیو ها

تمامی مواردی که در بالا ذکر شد، جزو عواملی هستند که کاربران در لحظه‌ی اولیه‌ای که وارد سایت می شوند با آن ها رو به رو شده و تاثیر بسزایی در دیدگاه مشتری دارد، که اگر درست و در جای خود پیاده سازی شوند می توانند به راندمان کلی سایت کمک شایانی کنند.

طراحی سایت
طراحی سایت

عوامل بصری در طراحی سایت

عوامل بصری در طراحی سایت عبارتند از:

 • جهت یابی (Navigation)
 • سرعت
 • انیمیشن ها
 • تعامل کاربران
 • ساختار سایت
 • سازگاری بین دستگاه‌ها و مرورگرها

مواردی که در بالا ذکر شد، برعکس عوامل دیداری که قابل لمس هستند، به چشم نمی آیند اما تاثیر فراوانی در رضایت کاربران در برخورد با سایت شما دارند. این عوامل جزو آن دسته از نکاتی است که نبودشان و یا ضعفشان در یک سایت می تواند کاربر را به شدت گمراه کند.

ابزار طراحی گرافیکی سایت

دو راه برای طراحی سایت وجود دارد: استفاده از برنامه های دسکتاپ (Desktop App) با ابزار های سازنده سایت (Website Builder)

Desktop App

معروف ترین برنامه های دسکتاپ برای طراحی سایت فوتوشاپ (Photoshop) و اسکچ (Sketch) هستند. این فرایند به طراحان گرافیک نیاز دارد تا قبل از ارسال نمونه به تیم طراح سایت، الگویی را تهیه کنند تا طراحان سایت آن را به کد تبدیل کنند. به طور معمول این روش برای سایت های بزرگ و پیچیده استفاده می شود.

Website Builder

امروزه چندین گزینه ساخت وب سایت در بازار وجود دارد که البته همه ی آن‌ها را نمی توان به عنوان ابزای های سازنده سایت نام برد اما یکی از معروف ترین و محبوب ترین این برنامه ها وردپرس (WordPress) می باشد.

طراحی سایت

سایت‌های شرکتی

سایت های شرکتی در واقع یک رزومه ی کامل از شرکت شما برای مشتریانی است که به دنبال خدماتی خاص می گردند. یک سایت شرکتی می تواند کمک بسزایی در برند سازی کسب و کار شما بکند، به طوری که با طراحی ایده‌آل رابط کاربری، می توان سطح و کلاس کاری شرکت را به مشتری القا کرد.
سایت شرکتی، ویترینی کلی از خدمات شماست پس طراحی آن باید به افراد باتجربه و متخصص سپرده شود زیرا بازخورد اولیه کاربر با سایت، مهم ترین مسئله برای جلب اعتماد مشتری است.

سایت‌های فروشگاهی

با افزایش تعداد سایت های فروشگاهی و همچنین بالا رفتن تمایل کاربران به استفاده از این وبسایت ها، اهمیت طراحی یک سایت فروشگاهی آنلاین تاثیر گذار روز به روز بیشتر می شود.
یک سایت فروشگاهی آنلاین در قدم اول باید رابط کاربری ساده ای داشته باشد تا تمام اقشار جامعه بتوانند بدون مشکل از آن استفاده کنند. در قدم بعدی باید به روشی کد نویسی شده باشد که حس اعتماد و امنیت را به مشتری القا کند تا کاربران با امنیت خاطر از آن استفاده کنند. البته نباید این امر را فراموش کرد که هدف از یک سایت فروشگاهی، کسب درآمد از آن است پس وبسایتی که طراحی می شود باید تمام المان های فروش را دارا باشد.

سئو

تمامی موتورهای جستجو اصلی مانند گوگل و بینگ، نتایج جستجوی اولیه ای دارند، جایی که صفحات وب و سایر مطالب مانند فیلم ها و تصاویر، براساس آنچه موتور جستجو برای کاربران مناسب تر می داند، رتبه بندی می شوند. تبلیغات گوگل و بینگ جزو مطالب سئو نمی باشند.
سئو (SEO : Search Engine Optimization) عملیاتی است که برای بهبود بخشیدن به کیفیت و کمیت ترافیک ورودی به سایت، که از طریق جستجو های مستقیم (Organic search) انجام می شود.
برای درک بهتر سئو بگذارید اصطلاحات را معنی کنیم:

 • کیفیت: شما می توانید تمام کاربران جهان را به سایت خود بکشانید، اما مخاطبانی برای سایت شما مناسب هستند که در حوزه ی فعالیت شما باشند. به طور کلی منظور از کیفیت ترافیک، ورود افرادی در سایت است که در حیطه کاری شما باشند.
 • کمیت: هنگامی که افراد صحیحی از موتور های جستجو وارد سایت شدند، ترافیک بیشتر بهتر است.
کلیه حقوق مادی و معنوی این وب سایت متعلق به شرکت فناوران ویرا آکام می باشد.