موقعیت فعلی شما:

راهکارهای هوش کسب و کار در

[صنعت خرده فروشی]

بازار خرده فروشی دهه هاست که کانون اصلی اقتصاد جهان بوده و هر ساله به طور فزاینده ای جهانی تر نیز شده است. خرده فروشی را می توان بنیه اقتصاد دانست. موضوعات پرشماری نظیر، فرآیند عرضه در ازای تأمین تقاضا دیگر مانند همیشه نیست و از این رو، کار برای فعالان در صنعت خرده فروشی روز به روز پیچیده تر می شود. تغییر تقاضای مصرف کننده، بازار های ناپایدار و متغیر دائمی و حاشیه سود انقباضی به سرعت محدودیت های جدیدی را در بازار ایجاد می کند. 

چالش های خدمات درمانی

امروزه با افزایش فروشگاه های خرده فروشی و افزایش رقابت، بازارهای کالا و خدمات پیچییده تر شده است، نیاز های مشتریان تغییر کرده و انتظارات آن ها متفاوت شده است. لذا تحلیل عوامل تاثیرگذار جهت بقا و رشد در این بازار رقابتی، بیش از پیش اهمیت پیدا کرده است. با توجه به توضیحات ارائه شده، بدون شک مشتریان مهم‌ترین دارایی یک فروشگاه زنجیره ­ای محسوب می‌شوند؛ بنابراین، توسعه فرهنگ مشتری مداری، می‌تواند اولین گام برای پیروزی در میدان رقابت میان این فروشگاه‌ها باشد. گروه بندی مشتری، پیش بینی ریزش و تحلیل مشتریان، تحلیل سبد خرید مشتریان، تحلیل کمپین های تبلیغاتی مختلف و… هرکدام الگویی را برای ما نمایان می سازد. با پلتفرم پیشرفته هوش کسب و کار خرده فروشی ویراکام، به هنگام مواجهه به چالش های متفاوت، می توان تصمیم گیری خود را با در نظر گرفتن تمامی الگو های گسترده و متغیر، از طریق یک ویرابرد خرده فروشی قابل درک، برای بهبود مدل های تجاری و اطمینان از سود های پایدار استفاده کرد.

چالش های خدمات درمانی

میزان عرضه و تقاضا، کامل ترین معیار برای سنجش عملکرد هر فروشگاه و محوریت اصلی تمامی تصمیم گیری هاست. پیش بینی تقاضای بازار از یک سو و مدیریت موجودی، مدیریت فضای قفسه ها و چیدمان، لجستیک درون فروشگاه، مدیریت کارکنان و… هم از سمت دیگر، از چالش های اصلی مدیریت یک کسب و کار خرده فروشی به شمار می آیند. در اکثر مواقع، صورت مساله واضح و مشخص است. اما راهی برای پاسخ به آن وجود ندارد و دلیل آن می تواند یکی از موارد زیر باشد :

چالش های خدمات درمانی

 • جمع آوری و بررسی داده ها از سیستم های مختلف به صورت لحظه ای
 • شناسایی داده ها و اطمینان از صحت دیتای جمع آوری شده
 • اطمینان از امنیت و انطباق داده ها
 • نیاز به تجسم سازی داده برای بالا بردن سرعت عملکرد
 • کسب اعتماد مشتری برای گرفتن اطلاعات
 • و…

چالش های خدمات درمانی

اعتماد به شهود هنگام تصمیم گیری، دیگر برای موفقیت در صنعت خرده فروشی کافی نیست. باید با نسل جدید همراه شده و نهایت بهره را از تکنولوژی مدرن ببرید. ویرابرد تجزیه و تحلیل خرده فروشی در این زمینه به کمک شما می آید:

 • به سرعت داده های تجاری را از زاویه مورد نیاز خود بررسی و مجسم سازی کنید.
 • به تجزیه و تحلیل فروش سطح بالایی دست پیدا کنید و دیجیتال مارکتینگ خود را پیشرفت دهید.
 • سود تعاملات حضوری را به حداکثر برسانید.
 • تأثیرات استراتژیک تجارت خود را تجزیه و تحلیل کنید.
 • در صورت ایجاد بی نظمی، اعلان آن را دریافت کنید و سریعا در قبال آن اقدام کنید.

چگونه از تجزیه و تحلیل خرده فروشی مدرن می توان سود برد

نحوه وارد کردن دید تحلیلی به صنعت هدف

راهکارهای تجزیه و تحلیل خرده فروشی مدرن، با ارزیابی بهتر سهم بازار و مجموعه های شما، تحلیل رفتار های مصرف کننده یا شناسایی برخی فرصت های از دست رفته، از اولین گام ها در پیاده سازی فرآیند هوش کسب و کار است. این امر با توجه به موقعیت های مکانی، فروش شما را بهینه ساخته و در ادامه می تواند منجر به ایجاد ابتکار در فرآیند فروش شود. ارزیابی تأثیر تبلیغات در فروش، شما را قادر می سازد تا به طور موثری رفتار بازار را تحلیل و ردیابی کنید و در نهایت، بینش بهتری بر روی سهم بازار پیدا کنید.

ویرابرد تجزیه و تحلیل خرده فروشی، امکان تحلیل لحظه ای مدیریت ارتباط با مشتری را فراهم ساخته و هزینه های غیر ضروری را برای شما نمایان می کند. در عین حال، تاثیر عوامل مختلف بر افزایش حاشیه سود و بهبود تجربه مصرف کننده را به شما نشان می دهد. البته موارد ذکر شده صرفا مثالی مبنی بر کاربردهای ویرابرد در صنعت خرده فروشی است و ما همیشه بر این باوریم که به ازای نیازهای مختلف سازمان ها و اشخاص، ویرابرد به طرق مختلفی می تواند طراحی، شخصی سازی و پیاده سازی شود.

مثالی از تأثیرات ویرابرد صنعت خرده فروشی

به زبانی ساده تر، ویرابرد خرده فروشی، بستر تحلیل اطلاعات موردنیاز برای تصمیم گیری خرده فروشان را فراهم کرده و به آن ها امکان تکیه بر اطلاعاتشان را به هنگام تصمیم گیری میدهد. تجزیه و تحلیل خرده فروشی می تواند بهترین مشتریان شما و محل زندگی آن ها را تحلیل کرده و هزینه های آینده را بر اساس قیمت، دسته بندی و حتی بر اساس برند نیز پیش بینی کند.

برخی از مطالب مرتبط با حوزه کسب و کار شما

هوش تجاری

تاثیر هوش تجاری در کسب و کارها

آیا کسب و کار شما همگام با تکنولوژی پیشرفت می‌کند؟ اکنون که تمام شرکت‌های بزرگ در سراسر دنیا به استراتژی‌های داده محور دسترسی دارند، تاثیر هوش تجاری در کسب و کارها بیش از پیش نمایان می‌شود.

ادامه مطلب »